X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
ثبت آنلاین هاست و دامنه
ثبت آنلاین هاست و دامنه کمتر از 60 ثانیه
قالب وبلاگ

راهنمـای نـصـب و تنـظـیـمـ نـرمـ‌افـزار Mozilla Thunderbird برای ارسـال و دریـافـت ایمیـل
با استفاده از این نرمـ‌افزار قدرتمند دیگر نیازی به مراجعه به Inbox خود نخواهید داشت چرا که Thunderbird کلیه ایمیلهای شما را با یک کلیک دریافت کرده و آنها را در رایانه شما لیست کرده و نمایش میدهد. همچنین توسط این نرمـ‌افزار به سادگی میتوانید ایمیل ارسال کنید. از همـه مهمتر آنکـه این برنامه رایگان بوده و بطور مداومـ توسط شرکت تهیه‌کننده بروز میگردد.
راهنمـای نـصـب
قبل از هر چیز باید این نرمـ‌افزار را تهیه و نصب کنید:
پس از دانلود آنرا نصب نمائید.

تنظیمـ نرمـ‌افزار برای دریافت ایمیل
پس از نصب، برنامه را اجرا کنید تا صفحه خوشآمدگویی ظاهر شود. در این صفحه دکمه Cancel را کلیک کنید تا برنامه اصلی ظاهر شود. اکنون برای تنظیمـ نرمـ‌افزار مراحل زیر را انجامـ دهید:
الف)در صفحـه اصلی نرمـ‌افزار روی دکمه Create a new account کلیک کنید.

ب)همانطور که مشاهده میکنید پنجره Account Wizard ظاهر میگردد. در این پنجره اولین گزینه را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

پ)در صفحه بعد در قسمت Name نامـ یا عنوان شرکت خود را و در قسمت Email Address آدرس ایمیل خود را وارد نمائید. سپس روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

ت)در صفحه بعد در قسمت Server آدرس سرور ایمیل خود را وارد کنید. بطور مثال چنانچه آدرس وب سایت شما www.example.com باشد آنگاه آدرس سرور ایمیل شما mail.example.com خواهد بود. پس از تعیین سرور به قسمت بعد بروید.

ث)در قسمت بعد لـازمـ است Username یا شناسه کاربری خود را وارد کنید. این شناسه همان آدرس ایمیل شماست فقط با این تفاوت که به جای @ باید از کاراکتر + استفاده کنید. بنابراین اگر آدرس ایمیل شما info@example.com باشد آنگاه شناسه کاربری شما info+example.com خواهد بود.

ج)در این صفحه عنوانی برای ایمیل خود انتخاب کنید. این عنوان زمانی مفید خواهد بود که شما چندین آدرس ایمیل داشته باشید که میتوانید برای هر یک عنوانی انتخاب کنید تا با یکدیگر اشتباه نشوند.

چ)در نهایت پس از تائید مشخصات روی Finish کلیک کنید تا پنجره تنظیمات بسته شود

.
ح)اکنون چنانچه به اینترنت متصل باشید نرمـ‌افزار بطور اتوماتیک به سرور ایمیل متصل شده و پنجره زیر ظاهر میشود که از شما کلمه عبور را میخواهد. در این پنجره کلمه عبوری که به شما داده شده است (این کلمه عبور در برگه مشخصات ایمیل قید شده است) را وارد کرده و گزینه Use Password Manager… را انتخاب کنید تا در دفعات بعد کلمه عبور را در حافظه خود نگهداری کند.

پس از اینکار نرمـ‌افزار کلیه ایمیلهای شما را از سرور دریافت کرده و در بخش Inbox لیست میکند.
در دفعات بعد نیز با کلیک بر روی دکمه Get Mail (بالـا سمت چپ) میتوانید ایمیلهای خود را از سرور دریافت کنید.

تنظیمـ نرمـ‌افزار برای ارسال ایمیل
از دیگر قابلیتهای قدرتمند این برنامه، ارسال ایمیل میباشد. اما برای اینکار نیاز است برنامه تنظیمـ شود.
به این منظور از منوی Tools گزینه Account Settings… را انتخاب تا پنجره Account Settings ظاهر شود.

در این دیالوگ همانطور که مشاهده میکنید (شکل صفحـه بعد) ایمیل یا ایمیل‌هایی که به نرمـ‌افزار معرفی کرده‌اید لیست شده‌اند.
در لیست سمت چپ گزینه Outgoing Server را انتخاب کنید.
در سمت راست روی دکمه Add کلیک کنید تا دیالوگ SMTP Server ظاهر شود.
در قسمت Description عنوانی برای سرور ارسال ایمیل وارد نمائید. در قسمت Server Name آدرس سرور ایمیل خود را وارد کنید. بطور مثال چنانچه آدرس وب سایت شما example.com باشد آنگاه آدرس سرور ایمیل شما mail.example.com خواهد بود.
در قسمت Username، شناسه کاربری خود را وارد کنید. این شناسه همان آدرس ایمیل شماست فقط با این تفاوت که به جای @ باید از کاراکتر + استفاده کنید. بنابراین اگر آدرس ایمیل شما info@example.com باشد آنگاه شناسه کاربری شما info+example.com خواهد بود.
در نهایت روی Ok کلیک کنید. مجددا روی Ok کلیک کنید تا پنجره تنظیمات بسته شده و تنظیمات اعمال گردد.
اکنون با کلیک بر روی دکمه Write در نوار ابزار میتوانید ایمیل ارسال کنید.

[ پنج‌شنبه 27 بهمن‌ماه سال 1390 ] [ 08:04 ق.ظ ] [ پژواک پرواز ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By 3ervice.ir :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 12346